5 tipů, kam v Praze na (bezlepkový) jídlo

Po třech letech, co M. zjistil, že má alergii na lepek, se považuju za samozvanýho odborníka na bezlepkový mouky a přísady. Ještě větší expert jsem ale na to, kam v Praze na bezlepkový burger nebo zákusek. Nečekejte žádný vyčerpávající výčet bezlepkových podniků – jde spíš o místa, který mám ráda a kde je to sázka na jistotu.

Bistro proti proudu

Hledáte, kam jít na víkendovou snídani? Běžte do Karlína a běžte sem. Krásný design, dobrý kafe, supr obsluha, nejlepší dorty (i lepkový!).

http://www.bistroprotiproudu.cz/

Meat & greet

Jediný místo v Praze, kde k burgerům rovnou prodávají i bezlepkovou housku za férovej patnáctikorunovej příplatek. Konec potupnýho nošení vlastní bulky zatavený v obalu a její podstrkování obsluze.

http://www.magburgerhouse.cz/

Javánka & Co.

Rendang, kerupuk nebo třeba curry. Bezlepkový, s masem nebo veganský. Potřebujete něco víc?

http://javanka.eu/cs/

Sansho

Sansho je taky Asie, ale jiná. Běžte na bůček s melounem a buďte štastný.

http://sansho.cz/

Imperial

Jestli hledáte slavnostní místo na oběd po promoci nebo k tomu, abyste oslavili třicátý narozeniny svojí bezlepkový holky (protože ve dvaceti je to za večeři dost pálka), je to supr místo. A dejte si telecí líčka s kaší. Jo, jsou bez lepku. Ne, nekecám.

http://www.cafeimperial.cz/

 

 

One comment Add yours
  1. Milá karolínko.
    Vůbec jsem nechtěla psát komentář k tomuto článku. Pak mi ale došlo, že na něj uRčitě čekáš, prostě tě nemůže tvůj nejvěrnější fanoušek zklaMat.
    Zas je to krásné. Na vše chuť a touha si dát bezlepkovej Burger.
    M

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *