Blog,  Cestuju

Proč byste nás neměli nikam pouštět samotný

Divím se, že nás spolu ještě někam pouštěj.

S Matějem už jsme kvůli našim průserům průšvihům nechali na cestách už desetisicíce  majlant za blbost. Tady je výběr toho nejlepšího, co nám skoro čtyři roky vymejšlení blbin přineslo.

RAKOUSKO

První trip na hory se spaním v autě. V Budějovicích zjišťuju, že jsem zapomněla karimatky. Přiznávám to až někde za Lincem. Matěj není ani moc dlouho naštvanej, v zápětí totiž dostáváme pokutu, protože po setmění se smí na dálnici jen stovkou. Hlavně že jsme zpomalili ze 130 na 110, protože „pokutu v eurech fakt platit nechceš“. Long story short, tenhle výlet nás vyšel na dvou (dost neoprávněnejch) pokutách a špatně zaplaceným mýtným přes 100 éček.

BERLÍN

Vyrážíme do mekky hipsterů a já mám na účtě asi dva tisíce. Cestou jedeme ukázkově podle předpisů, protože „pokutu v eurech fakt platit nechceš“. Poctivě si koupíme lístek na MHD a zapomínáme ho cvaknout. Se slzama v očích (v mých teda, M. je tvrďák) přemluvíme revizora, aby nám dal místo 120 EUR jen 60. Zbytek výletu nevidíme ani jednu hipster kavárnu nebo bistro, protože na ně nemáme peníze.

DÁNSKO

Valíme si to po dálnici na trajekt do Rostocku a nestíháme, protože Matěj se zapomněl v pět ráno u kafe na gauči o půl hodiny dýl, než bylo v plánu. Asi 100 kiláků se bavíme tím, že hrozně fouká vítr a dělá divný zvuky, jak se opírá o auto. Zjišťujeme, že ty divný zvuky jsou ve skutečnosti urvanej dekl od podvozku naší Matějový oktávky. Spravujeme u příbuzných duck duct tapem.

USA

Rezervujeme si nabitej kemp na říjen místo na červenec. Ráno od šesti čekáme, jestli se na další den něco neuvolní – uvolnilo.

Pleteme si národní park a národní les a objednáváme jinej kemp o 300 kilometrů jinde.

BUDAPEŠŤ

A nejčerstvější zážitek z víkendovýho výletu do Maďarska.

Já: „Dochází nám benzín.“

M.: „Po takový době by sis už mohla pamatovat, že tohle auto jezdí na naftu.“

*o pár minut později*

„Proč to tak divně jede?“

*o dalších pár minut později*

„Já vůl tam nalil benzín.“

Zachránil nás bachař, který si přivydělává opravováním aut u dálnic, a ani si za to moc nevzal (jen asi půlku toho, co nás stál celej víkend).

A když už někde neplatíme pokuty nebo nepokoníme něco jinýho, Matěj dostane alespoň chřipku (surf trip ve Španělsku),já tak třikrát denně píchnu duši (výlet na fixkách do Německa) nebo nám vypadne řadící páka z auta (on to byl teda sofistikovanější problém, ta páka vypadla, ale ne z auta, jen z nějakýho důležitýho udělátka v autě, ale pro představu dobrý) cestou na vodu do Sušice.

Nejlepší na tom ale je, že v Praze jsem schopná udělat hysterickej záchvat kvůli neumytýmu nádobí a Matěje rozezlí i žárovka v koupelně, která nejde spravit. Opravdický průšvihy na cestách ale řešíme většinou s ledovým klidem, protože se světem okolo stejně nic slzy ani křik neudělaj (s tím nádobím a žárovkou teda taky ne, ale tam jde o princip, žejo).

 

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *