Cestuju,  USA

LOS ANGELES | MĚSTO ANDĚLŮ?

V Americe jsem byla dvakrát. A proč bych tam jela znovu, je příroda. Města jsou pro mě dost špinavý, rušný, velký a neútulný. Ale zase abych byla fér, z těch velkých jsem byla jen V L. A., San Franciscu a Las Vegas. A Los Angeles z něj bylo to úplně nejmíň hezký.

A protože hezký věci na pěkných místech si umí objevit každý, pravá výzva je pro mě objevit dobrý místa tady.

GRIFFITH OBSERVATORY

Ráda se dívám na města z výšky. Protože i ošklivý města jsou hezčí, menší a tak nějak úhlednější. Vyražte sem na západ slunce a teď by se chtělo říct, vezměte si s sebou pivo. Tady jsme ale v Americe, kde se na veřejnosti pít nesmí, takže vám musí postačit kolča nebo džusík. Tak si prostě sedněte do parku a koukejte na tu parádu okolo vás.

WATTS TOWERS

Na první pohled vypadají jako Sagrada Familia, na druhý jako hromada odpadků a na třetí člověk jen žasne. Tyhle věže, známý i z GTAčka, stavěl italský konstruktér Sabato Rodia přes 33 let. Kvůli věžím ho opustila i jeho manželka a z toho, kolik je na věžích nalepeno zátek od piva soudím, že to byl možná trochu alkoholik.

Adresa: 1727 E 107th St, Los Angeles, CA 90002

SANTA MONICA

Až budete mít města plný kecky, zajeďte si na Santa Monica Beach. Je krásná, obzvlášť při západu slunce a v okolí je spousta dobrýho mexikánskýho jídla.

UNIVERSAL STUDIOS

Ano, ano. Turistický lákadlo filmovýho průmyslu. A přesto ho doporučuju. Stojí to za to, uvidíte dinosaury z Jurskýho parku, Bradavice, Prasinky a hlavně projížďku po studiích. Takže, když se vám poštěstí, potkáte i nějakou hvězdu nebo hvězdičku nebo pojedete okolo natáčení.

Vstupný je drahý. Hodně drahý. Ale přesto doporučuju si ještě k tomu připlatit za VIP vstup, kdy můžete zcela beztrestně předběhnout i několikahodinový fronty na atrakce, vystoupení a expozice. Uvidíte díky tomu všechno a ještě vám zbyde čas na máslový ležák!

Adresa: 100 Universal City Plaza, Universal City, CA 91608, Spojené státy americké

Lístky: www.universalstudioshollywood.com

BEZLEPKOVÝ DONUTY VE fōnuts

Cestovat s někým, kdo má alergii na lepek je těžký. Obzvlášť, pokud se jedná o cestování po Americe a dotyčný má k smrti rád sladký.

Přesto jsme ale našli super bezlepkový donuty (mají i lepkový a veganský) uprostřed Beverly Hills. Cena byla královská a chuť ještě lepší. Tak šup tam!

fōnuts: 8104 W 3rd St, Los Angeles, CA 90048

K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *