Cestuju,  Rakousko

DOLOMITENSTEIG | HORY, CO BY KAMENEM DOHODIL

Hory nebo oceán? Záleží, kde se mě zeptáte. Po víkendu na horách budu horovat za hory. Na topole podle skal… Sledujete tu zvukomalbu, jo? A s nohama po kolena v oceánu za ten.

M. se mnou po horách chodit nechce, takže parťákem je mi většinou můj mladší bráška. V květnu jsem na mapě zmerčila docela blízkej národní park Kalkalpen. Tři hoďky z Tábora, o něco víc z Prahy, ideální na víkend. V plánu jsme měli dvoudenní tůru na Hoher Nock, ze které ale na místě kvůli lavinám a metrům sněhu sešlo.

V nouzi jsme nakonec přes aplikaci Bergfex Touren a místní letáčky objevili jednodenní tůru Dolomitensteig.

A pokud cestou neuvidíte alespoň šest jelenů a tři kamzíky, jste vážně smolaři.

Základní údaje:
Délka: asi 9 km, 5 hodin čisté chůze
Převýšení: 842 metrů do kopce (a logicky i z kopce)
Začátek a konec: Baumischlagefreith
Kdy se dá: tak od června do září, kdy není sníh
Mapa: tady

Cesta začíná u horské chaty / penzionu Baumischlagenfreith s jeleny. Pokračuje výšlapem na hřebínek (okolo jsou totiž mnohem větší hřebeny) přes kamenné pole a les. Cestou je třeba zdolat pár míst, které jsou zajištěné ocelovými lany, a bez krosen a sněhu jsou asi opravdu snadný. Ve dvou třetinách cesty dojdete ke krásné pastvině s horskými chaloupkami a pak už následuje jen náročnej sestup dolů. Připravte si kolena.

Cestou dom jsme se ještě zastavili u jezera Schiederweiher, které sice vyhrálo soutěž o nejhezčí místo v Rakousku, ale podle Šimona bylo jen „místo plný instagramovejch kočiček, co se blejsknou dole v sandálkách, proženou to padesáti filtrama a nasekaj k tomu heštegy #wander #yolo #mountaineering“. Ale to už je osud snadno přístupnejch míst.

Vidíme se na horách!

K.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *