Cestuju,  Německo

BERCHTESGADEN | DVOUDENNÍ HIKE NAD KÖNIGSEE

U Königsee a kostelu St. Bartholomä byli už nejspíš všichni. Nebo alespoň podle fotek na instagramu to tak vypadá. My jsme se tam vydali s M. vloni koncem března, kdy jsme chtěli vyšlápnout k Eiskapelle, ledovcový jeskyni. Jako už pár dalších výletů (třeba tenhle) nám i tenhle trek zhatily laviny a spousta sněhu. Druhý pokus na chození nad Königsee jsme udělali tenhle víkend s bráchou.

Základní údaje:
Délka: asi 20 kiláků, asi 11 hodin čisté chůze
Převýšení: 1300 metrů do kopce (1500 m bez lanovky) a asi 1500 m z kopce
Začátek a konec: Schönau am Königsee
Spaní: Chata Gotzenalm
Kdy se dá: tak od června do září, kdy není sníh
Mapa: tady

Trasa začíná buď přímo u břehu Königsee nebo v prostřední stanici Jennerbahn Talstation. Cesta nahoru stojí asi 8 euro na jednoho a určitě za to stojí. Cestou nahoru se totiž nic neděje. Ani výhledy, ani kamzíci.

Z Mittelstation na chatu Gotzenalm pak vede víc cest, přičemž mi zvolili tu, co se zdála jako středně náročná. Po pár výšlapech, schůdkách a pevných ocelových lanech nás čekal jen výstup po písčité cestě k chatě. Tam jsme si dali zaslouženýho radlera, nudlovou polívku a šli spát.

Na našem „pokoji“ nás spalo šest. A někdo hrozně chrápal. Dvakrát jsem strkala do Šimona, ať toho laskavě nechá, ale prý to nebyl on. Veškerých pokusů spát jsem se teda asi ve čtyři vzdala a v pět šla alespoň omrknout východ slunce.

Další den nás čekal sestup asi 1000 metrů zpátky k jezeru. Od chaty jsou možné dvě cesty, přičemž my jsme zvolili tu kratší (a horší). Zajištěný žebříky a stupátka přes zimu strhla lavina a poslední čtyři kilometry nám trvaly přes dvě hodiny. Na mapu proto přidávám možnou trasu č. 2, která se ze všech zdrojů zdá jako delší, ale vhodnější.

V obou případech se ale sestoupí až k jezerům Obersee a Königsee, kde je spousta lidí. Takže jsme jen rychle sedli na loď (nedá se platit kartou!) a jeli bez zastávky u kostela až zpátky do Schönau.

Takže, nebuďte líní, vyjít nad ty profláklý instamísta se fakt vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *