Žiju

POSLOUCHEJ | 5 PODCASTŮ Z ČECH

Běhám, vařím a hodně času trávím v dopravních prostředcích. A tohle všechno jsou činnosti, kdy nejde moc číst a písničky mě naopak úplně nezaměstnaj. Na instagram jde i v MHDčku koukat jen omezenej čas a číst si, zatímco člověk vlaje ve stoje mezi spoustou lidí, taky není ideální. Tak jsem objevila podcasty. A tady je mých pět nejoblíbenějších z Česka.

Ve vlastní šťávě

Tohle povídání o jídle od Maškrtnice odstartovalo mojí podcastovou mánii. A je to ideální – běžim si, přemejšlim, kam všude pak zajdu, co ochutnám, nebo o jaký další kuchyni bych se šla dozvědět něco novýho na kurz vaření. A je to nakonec mnohem víc motivační se o trochu víc pohnout než devadesátkový disko pecky. Protože už vidim, jak se pak budu cpát.

Literární disko

Přiznávám, jednu z holek, který točí tyhle řečičky u knížek, znám. Karolína s Luckou vtipně žvaní (nejde to nazvat jinak) o knížkách. Nebojí se sáhnout na klasickou francouzskou literaturu, kterou jsme na gymplu museli opěvovat a uctívat. Dávají tipy na moderní autory. Anebo vzpomínají na největší guilty pleasure všech náctiletejch kočiček – Lenku Lanczovou.

V Oblacích

Protože většina mých oblíbených podcasterů si dala přes léto pauzu, zkusila jsem si stáhnout podcast od Terezy Salte, kterou sice už docela dlouho sleduju na instagramu, ale její podcast jsem vždycky ve spotify přejela dál docela bez zájmu. Lifestylový podcasty mě moc nelákaly.

A ono je to nakonec strašně fajn holčičí povídání u kafe. Jen ho slyším vždycky tak půlku, protože Tereza docela často vzpomíná na to, když byla malá, na cestování nebo si jen tak nahlas přemýšlí. A mě to pak taky svádí vzpomínat a přemejšlet (jo, fakt, přemejšlim!) a půlka podcastu mi utíká.

Tvoje Role | Rozhovory z Česka od Red Bull

Red Bull točí docela dost rozhovorů. Od tématu Dana Tržila až po dlouhý LeapMakers. Můj nejoblíbenější je ale Tvoje Role s Hannym Firlou. Jeho heslo je „pod 30 let do 20 minut“ a zve si známý mladý osobnosti, kterejch se ptá na věci, na který se chcete zeptat taky. Ideálně teda u piva, ale do sluchátek to taky jde.

Deep Talks

Petra Ludwiga, který se rozhodl skončit s prokrastinací, zná díky jeho knížce asi každej. Kromě toho točí i podcasty – super dlouhý rozhovory. Pozval si třeba Tona Stana, Ladislava Ziburu, Kovyho nebo Terezu Salte. Jeho rozhovory se točí hodně kolem motivace a pohledu na svět. Martina Šonky se teda neptá na lítání u armády, Vladimira 518 by se asi nezeptal, co to 518 vlastně znamená, a od Maxe Habance nevyzvídal, jak skočit první olíčko.

P.S. Deep Talks jsou kvůli délce extra vhodný na běhání.

Odkazy na spotify jsou tu:

Ve vlastní šťávě
Literární disko
V Oblacích
Tvoje Role | Rozhovory z Česka od Red Bull
Deep Talks

K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *